Adwokat rozwód Gdańsk

Potrzebujesz pomocy dobrego adwokata?

Dominik Filip prowadzi kancelarię adwokacką w Sopocie, która świadczy usługi także w Gdańsku, Gdyni oraz całym Trójmieście. Jedną ze specjalizacji kancelarii jest pomoc w sprawach dotyczących rozwodu.

Adwokat na rozwód jest często jedynym rozsądnym wyjściem dla małżonków. Niezależnie od przyczyn rozpadu małżeństwa, okres rozwodowy zawsze wiąże się z emocjami i trudnymi sytuacjami. Odpowiednie poprowadzenie sprawy rozwodowej przed sądem samodzielnie byłoby z tego powodu niezwykle wymagające. Do omówienia jest wiele spraw, związanych nie tylko z samym rozwodem, ale też majątkiem, czy opieką nad dziećmi. Zawiłości prawne związane z rozwodem, wydają się wówczas jeszcze trudniejsze, a profesjonalna pomoc adwokata często jedyną opcją, aby doprowadzić wszystkie formalności do samego końca.

Nasza kancelaria adwokacka pomoże przejść przez ten trudny czas rozwodu. Możemy także udzielić porad w nurtujących tematach przez Internet – wystarczy wypełnić formularz, dostępny na stronie. Opisz nam swój problem w temacie rozwodu, a my ocenimy, co możemy dla Ciebie zrobić oraz ile będzie to kosztować. Jesteśmy również do dyspozycji w kancelarii adwokackiej w Sopocie.

Nie musisz samodzielnie zmagać się ze wszystkimi problemami prawnymi w trakcie rozwodu – zajmij się tym, aby dobrze przejść emocjonalnie przez ten czas, a my zajmiemy się dla Ciebie kwestiami prawnymi. Fachowa pomoc adwokata w trakcie rozwodu nie musi być dla Ciebie czymś, czego musisz się obawiać. Ma to być dla Ciebie ułatwieniem.

Sprawy rozwodowe Gdańsk, Sopot – czynności pozasądowe

Oprócz sporów w sądzie, sprawy o rozwód mogą również obejmować wiele działań pozasądowych. Kwestie, które można rozstrzygnąć poza salą sądową, to m.in. zawarcie ugody dotyczącej podziału majątku czy wypracowanie porozumienia co do sprawowania opieki nad dziećmi. Dzięki temu sprawy rozwodowe w Gdańsku i Sopocie mogą toczyć się znacznie krócej i w dużo lepszej atmosferze, co powinno stanowić priorytet dla wszystkich stron postępowania.

W kwestiach związanych z czynnościami pozasądowymi nieoceniona okazuje się pomoc kompetentnego prawnika, który może pełnić jednocześnie funkcję mediatora. Warto skorzystać z usług doświadczonego adwokata rozwodowego w Gdańsku lub innym mieście na Pomorzu, by uzyskać wsparcie, które w trakcie procesu rozwodowego często okazuje się niezwykle przydatne.

Adwokat rozwodowy Gdańsk – wsparcie w czynnościach sądowych

Do czynności sądowych podejmowanych w trakcie toczących się spraw rozwodowych w Sopocie oraz innych polskich miastach, należą m.in.:

  • przyjęcie przez sąd wniosku (pozwu) o rozwód,
  • założenie akt sprawy,
  • wyznaczanie terminów rozpraw,
  • przesłuchiwanie świadków,
  • wydanie orzeczenia o rozwodzie,
  • ustalenie prawa do opieki nad dziećmi oraz do alimentów,
  • podział majątku po rozwodzie,

a także wiele innych czynności, które na mocy prawa rodzinnego leżą w gestii sądu prowadzącego sprawę rozwodową w Gdańsku, Sopocie lub innym polskim mieście.

Sprawy rozwodowe Gdańsk, Sopot – najczęstsze przyczyny

Motywy wniesienia przez jedną ze stron pozwu rozwodowego mogą mieć indywidualny charakter lub też dotyczyć najpopularniejszych przyczyn rozwodów w Polsce. Doświadczenie Dominika Filipa jako adwokata rozwodowego w Gdańsku pokazuje, że podobnie jak w całym kraju, również na Pomorzu, najczęstszymi przyczynami rozwodów są:

  • zdrada małżeńska – rozumiana jako fizyczny akt seksualny lub jako nawiązanie więzi uczuciowych w stosunku do innej osoby,
  • niezgodność charakterów – przejawiająca się m.in. w odmiennym światopoglądzie, skrajnie różnym podejściu do wychowywania dzieci, zarządzania wspólnym majątkiem czy poprzez osobne spędzanie wolnego czasu.

Adwokat rozwodowy Gdańsk, Sopot – w czym możemy pomóc?

W ramach współpracy z Klientami w sprawach rozwodowych kancelaria adwokacka Dominika Filipa świadczy pełen zakres obsługi, począwszy od udziału w mediacjach i czynnościach pozasądowych, poprzez pomoc w sporządzeniu wniosku o rozwód, separację czy alimenty, aż po reprezentowanie w postępowaniu sądowym. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że wsparcie doświadczonego adwokata rozwodowego w Sopocie lub Gdańsku może okazać się bezcenne, biorąc pod uwagę ładunek emocjonalny, jaki w wielu przypadkach niosą ze sobą sprawy o rozwód.

Więcej informacji na temat możliwości uzyskania rozwodu znajdziesz na blogu >>

Zapraszam też do lektury wygranych kazusów >>

Zapraszam do kontaktu +48 58 551 59 95

3 + 5 =

Wybierz adwokata