Prawo spadkowe Gdańsk

Potrzebujesz pomocy dobrego adwokata?

Główną specjalizacją kancelarii adwokata Dominik Filipa w Sopocie oraz Gdańsku jest prawo spadkowe. Temat spadku to okoliczność, która dotyka nas wszystkich. Dlatego tak często klienci potrzebują wsparcia w tym zakresie. Adwokat Dominik Filip może pomóc przy procedurze stwierdzenia nabycia spadku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu może pomóc uporać się z tymi formalnościami. Siedziba kancelarii mieści się w Sopocie, oddział natomiast w Gdańsku. Adwokat pomaga również podczas konsultacji online, telefonicznie lub poprzez wideo rozmowę.

 

Stwierdzenie nabycia spadku Gdańsk, Sopot, Gdynia

Zdarza się niekiedy, że spadkobiercy nie znają pełnego grona osób którym przysługuje spadek. W takiej sytuacji konieczne jest wszczęcie postępowania sądowego w celu poszukiwania spadkobierców. Sprawa może być zainicjowana przed sądem w Sopocie lub Gdyni. Sądem spadku może być również inny sąd rejonowy.

Testament Gdańsk, Sopot

Z tematem spadku bardzo często związana jest instytucja testamentu. Bardzo często bowiem ostatnia wola spadkodawcy spisana jest w formie testamentu. W wielu przypadkach sprawa musi być przeprowadzona przez sądem z uwagi na interpretację treści. Kancelaria adwokacka Dominik Filip może pomóc przed każdym sądem w województwie pomorskim, a nawet w całym kraju. Bywa, że jedna ze stron chce unieważnić testament, wskazują brak jego autentyczności. Taka sprawa wymaga wsparcia adwokata. Zachęcamy do skorzystania z usług adwokata Dominika Filipa.

 

Zachowek Gdańsk, Sopot 

W sytuacji gdy spadkodawca został pominięty w testamencie może ubiegać się o tak zwany zachowek. Jest to część majątku, która by mu przysługiwała w dziedziczeniu ustawowym. Innymi słowy ustawodawca dba o to, aby członek rodzinny nie pozostał z niczym po śmierci spadkodawcy. Do tego jednak jest potrzebne postępowanie sądowe. Adwokat Dominik Filip z Sopotu może pomóc w negocjacjach lub przygotować odpowiedni pozew do sądu.

 

Spadek Gdańsk, Sopot

W wielu sprawach spadkodawcy muszą poszukiwać majątku po zmarłym, który nie opisał wszystkich jego składników za życia. Adwokat Dominik Filip pomaga również przy poszukiwaniu. Do tego wykorzystywany jest tak zwany spis inwentarza. Przy pomocy komornika można znaleźć nieznane dotąd rachunki bankowe, nieruchomości lub ubezpieczenia.

Więcej informacji na temat prawa spadkowego można znaleźć na blogu >>

Zapraszam też do lektury wygranych kazusów >>

Zapraszam do kontaktu +48 58 551 59 95

5 + 6 =

Wybierz  adwokata