Prawo o ruchu drogowym – Zatrzymanie prawa jazdy po alkoholu

Potrzebujesz pomocy dobrego adwokata?

Kancelaria adwokacka Dominika Filipa świadczy usługi pomocy prawnej w sprawach, gdy klientowi grozi utrata prawa jazdy. Polski porządek prawny przewiduje sytuacje, gdy pomimo jazdy samochodem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, postępowanie karne może zostać warunkowo umorzone. Często klienci, będący w takiej sytuacji, zadają sobie pytanie, czy prawo jazdy musi im zostać odebrane. Odpowiedzi na to pytanie możecie szukać u Dominika Filipa – adwokata, prowadzącego kancelarię na terenie Sopotu, obsługującego także klientów z Gdyni, Gdańska i okolic Trójmiasta.

Wszelkie wątpliwości prawne, dotyczące groźby odebrania prawa jazdy klientowi, mogą zostać rozwiane również za pośrednictwem strony internetowej kancelarii. Wystarczy opisać swoją sytuację, po wycenie usługi opłacić ją, a otrzymasz pełną opinię prawną na temat danej sprawy.

Grozi Ci odebranie prawa jazdy a mieszkasz w Sopocie, Gdańsku, Gdyni lub innej miejscowości w pobliżu Trójmiasta? Polecamy usługi adwokata Dominika Filipa. Dokładamy wszelkich starań, aby usługi naszej kancelarii adwokackiej były w pełni profesjonalne oraz maksymalnie wygodne dla każdego z naszych klientów. Polecamy również, aby zasięgnąć informacji o wszelkich sytuacjach, w których istnieje ryzyko odebrania prawa jazdy z naszych blogów tematycznych, które prowadzone są specjalnie z myślą o naszych klientach.

Kancelaria Adwokacka może pomóc również skrócić orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Blokada alkoholowa zamontowana w pojeździe stanowi warunek przy wniosku o skrócenie okresu zakazu prowadzenia pojazdów. Blokada alkoholowa to urządzenie techniczne, które umożliwia uruchomienie silnika pojazdu wyłącznie trzeźwemu kierowcy.

Utrata prawo jazdy Gdańsk, Sopot – najczęstsza przyczyny odebrania uprawnień

Utrata prawa jazdy lub nawet jego okresowe zatrzymanie, mogą dziś spowodować poważne problemy osobiste oraz zawodowe. W czasach, gdy uprawnienia do kierowania pojazdami stały się jednym z podstawowych wymogów wielu pracodawców, znalezienie zatrudnienia bez prawa jazdy w interesującym nas zawodzie może okazać się niemożliwe. Tymczasem odebranie prawa jazdy w Gdańsku, podobnie jak w innych miastach w Polsce, może nastąpić z wielu przyczyn. Te najpopularniejsze to m.in.:

  • kierowanie pojazdem pomimo zatrzymania prawa jazdy decyzją administracyjną,
  • sądowy zakaz prowadzenia pojazdów,
  • wystąpienie przeciwwskazań zdrowotnych, nieuniemożliwiających prowadzenie pojazdów na podstawie orzeczenia lekarskiego,
  • utrata odpowiednich kwalifikacji,
  • niestawienie się na egzaminie państwowym,
  • ponowne przekroczenie 24 punktów karnych w okresie 5 lat od odbycia kursu reedukacyjnego.

Pomoc specjalisty a utrata prawo jazdy Gdańsk

Jak widać, utrata prawo jazdy w Sopocie czy dowolnym, innym mieście, może wynikać z wielu przesłanek. Przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym spowoduje zatrzymanie uprawnień na okres 3 miesięcy, z kolei na skutek popełnienia wykroczenia, którym jest m.in. kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu, odebranie prawo jazdy w Gdańsku może nastąpić na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Dłuższy wymiar kary dotyczy popełnienia przestępstwa, jakim jest m.in. prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, czyli w sytuacji, gdy jego stężenie przekracza 0,5 promila we krwi, lub 0,25 mg w 1 dcm3 wydychanego powietrza.

Odebranie prawo jazdy Gdynia, Sopot – co zrobić w takiej sytuacji?

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z faktu, że z pomocą naszej kancelarii można skrócić zasądzony okres, na który nastąpiła utrata prawo jazdy w Gdańsku lub Sopocie. W sprawach o zatrzymanie lub odebranie uprawnień do kierowania pojazdami należy niezwłocznie zgłosić się do doświadczonego prawnika, aby dowiedzieć się, jakie możliwości wcześniejszego odzyskania prawa jazdy istnieją w danym przypadku.

Odebranie prawo jazdy Gdańsk – odzyskaj uprawnienia dzięki wsparciu adwokata

Kancelaria adwokacka Dominika Filipa od lat specjalizuje się w sprawach o odebranie prawo jazdy w miastach takich jak Sopot oraz Gdańsk. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz szereg wygranych spraw to szansa na pozytywne rozstrzygnięcie na sali sądowej i możliwość odzyskania zatrzymanych lub odebranych uprawnień. Jeśli grozi Ci utrata prawa jazdy w Gdańsku, Sopocie lub innym mieście w regionie, szybki kontakt z kancelarią prawną będzie najlepszym rozwiązaniem.

Więcej informacji na temat obrony przy rygorze odebrania prawa jazdy znajdziesz na blogu >>

Zapraszam też do lektury wygranych kazusów >>

Zapraszam do kontaktu +48 58 551 59 95

3 + 10 =

Wybierz adwokata