Pozbawienie władzy rodzicielskiej

Zapraszam na blog >> podzialmajatku-rozwod.pl

Kancelaria adwokacka Dominika Filipa specjalizuje się w prowadzeniu spraw sądowych, dotyczących pozbawienia władzy rodzicielskiej. Jeśli masz problem, związany z tym tematem, to zapraszamy do kancelarii w Sopocie. Obsługujemy również klientów z Gdyni, Gdańska i okolic. Zasięgnij profesjonalnej porady oraz pomocy prawnej we wszelkich sprawach, związanych z pozbawieniem władzy rodzicielskiej.

Wszelkie sprawy rodzinne, które kończą się w sądzie, są bardzo trudne i wyczerpujące emocjonalnie dla rodziców, jak i dla samego dziecka. Szczególnie drażliwym tematem jest pozbawienie władzy rodzicielskiej jednego z rodziców. Nasz system prawny jasno przewiduje przesłanki, które mogą być wystarczające do tego, aby wnioskować o to.

Przyczyną odebrania części lub całości praw wobec dziecka może być np. uchylanie się od płacenia alimentów, nadużywanie alkoholu, brak możliwości wykonywania władzy rodzicielskiej ze względu na przebywanie w zakładzie karnym, czy też bezprawne zatrzymanie dziecka u siebie przez któregoś z rodziców. W

każdej takiej sprawie, niezależnie od jej konkretnych okoliczności, zawsze najważniejsze powinno być dobro dziecka. Z tego powodu ważne jest, aby tematem pozbawienia władzy rodzicielskiej zajął się doświadczony, posiadający odpowiednią wiedzę prawnik. Jeśli poszukujecie właśnie kogoś takiego, świadczącego usługi w okolicach Gdyni, Gdańska i Sopotu, to zapraszamy do kancelarii adwokackiej Dominika Filipa.

Więcej informacji na temat pozbawiania władzy rodzicielskiej można znaleźć na blogu >> podzialmajatku-rozwod.pl