Podział spadku Gdańsk

Potrzebujesz pomocy dobrego adwokata?

Jedną z dziedzin, w której możesz szukać wyspecjalizowanej pomocy w kancelarii adwokackiej Dominika Filipa, jest dział spadku. Zachęcamy do wizyty u adwokata w siedzibie w Sopocie oraz Gdańsku lub też skorzystania z opcji pomocy prawnej przez Internet. Polecamy, aby z wiedzy i doświadczenia Dominika Filipa skorzystać także, jeśli nie mieszkacie w samym Sopocie, lecz w Gdyni, Gdańsku lub innych, pobliskich miejscowościach.

Po śmierci bliskiej osoby powstaje problem podziału spadku. Dobytek zmarłego zostaje podzielony. Ale pomiędzy kogo? O tym decyduje polski system prawny. Sposobów działu spadku jest kilka, każdy zależy od indywidualnej charakterystyki danej sprawy, a także choćby tego, czy po zmarłym pozostał testament.

Rzeczą oczywistą jest, że w tak trudnych chwilach, po śmierci bliskiej osoby, niekoniecznie musimy mieć siłę i chęci na to, aby zgłębiać prawne dokumenty dotyczące podziału spadku. W takiej sytuacji korzystnie jest wybrać adwokata, któremu można zaufać, a który poprowadzi w odpowiedni sposób całą sprawę. Idealnym wyborem będzie więc kancelaria adwokacka Dominika Filipa. Zachęcamy do kontaktu z nami. Możecie również zaczerpnąć przydatnych informacji na temat działu spadku na, prowadzonym przez naszą kancelarią adwokacką, tematycznym blogu. Mamy nadzieję, że przytaczane przez nas informacje będą dla Was cenne i skorzystacie z nich w swojej sytuacji.

Pomoc w sprawach spadkowych

Otrzymanie spadku otwiera szereg kwestii, jakie trzeba załatwić, aby móc w pełni korzystać z majątku, który pozostawił po sobie zmarły. Najpierw trzeba podjąć decyzję co do przyjęcia lub odrzucenia spadku, potem natomiast przeprowadzić jego podział pomiędzy wszystkich spadkobierców. W każdym z tych etapów konieczne jest przeprowadzenie szeregu analiz – chociażby w zakresie ewentualnego obciążenia majątku spadkowego długami – a następnie podejmować właściwe czynności. Przeważnie poważne trudności pojawiają się podczas podziału spadku. Jak go szybko i skutecznie przeprowadzić?

Podział spadku Gdańsk

W pierwszej kolejności warto przypomnieć, że podział spadku – Gdańsk oczywiście nie jest wyjątkiem w tej kwestii – może nastąpić na dwa sposoby: na mocy postanowienia sądu lub umowy zawartej przez wszystkich spadkobierców. W pierwszym przypadku konieczne jest zainicjowanie postępowania nieprocesowego przed sądem, w ramach którego każdy z uczestników może przedstawić swój pomysł na podział majątku. Przeważnie polega on na przyznanie składników majątku spadkowego poszczególnym spadkobiercom, wraz z ewentualnym dokonaniem spłat na rzecz pozostałych. Jednak ostateczną decyzję o podziale dokonuje sąd.

Prawo spadkowe Sopot, Gdańsk

Podział spadku w Sopocie – analogicznie, jak w każdym innym miejscu w Polsce – może także nastąpić na mocy umowy zawartej przez spadkobierców. Do tego jednak potrzeba przede wszystkim zgody każdego z nich na wybrany sposób podziału. Bez tego zawarcie umowy nie będzie możliwe, dlatego kwestie związane z podziałem należy ustalić zanim przystąpi się do sporządzania umowy. Warto pamiętać, że w przypadkach, gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość – np. dom lub mieszkanie – konieczne jest zachowanie formy aktu notarialnego. Zresztą zawsze warto zachować przynajmniej formę pisemną umowy o podział spadku. Pozwoli tu uniknąć nieporozumień.

Prawo spadkowe Gdańsk

Prawo spadkowe – Gdańsk i Sopot to miasta, w których bardzo często, zwłaszcza ze względu na wartość majątku spadkowego, dochodzi do ostrych sporów pomiędzy spadkobiercami – zawsze musi zostać odpowiednio zastosowane. Do tego z kolei potrzeba wiedzy i doświadczenia, bez których bardzo trudno spadkobiercom ochronić swoje prawa. Dlatego w sprawach spadkowych warto skorzystać z pomocy adwokata, który specjalizuje się w tego rodzaju zagadnieniach. Jego pomoc – zwłaszcza reprezentacja podczas całej sprawy – pozwala na uniknięcie wielu problemów, a przede wszystkim otrzymanie majątku, który należy się spadkobiercy.

Więcej informacji na temat działu spadku można znaleźć na blogu >>

Zapraszam też do lektury wygranych kazusów >>

Zapraszam do kontaktu +48 58 551 59 95

6 + 12 =

Wybierz adwokata