Podział majątku Gdynia, Gdańsk

Potrzebujesz pomocy dobrego adwokata?

Dominik Filip prowadzi na terenie Sopotu kancelarię adwokacką, w której możesz szukać pomocy w kwestii podziału majątku po rozwodzie. Jeśli więc potrzebujesz adwokata w tej kwestii i mieszkasz w tym mieście lub też w Gdyni, Gdańsku, czy innych, pobliskich miejscowościach, to warto skorzystać z jego fachowej wiedzy oraz długoletniego doświadczenia.

Przy rozwodzie i zakończeniu wspólnego życia małżonków zawsze powstaje kilka kwestii, które należy uporządkować. Jedną z nich jest podział wspólnego majątku.Z reguły jest to przyczyną sporów, niejasności i konieczne jest rozwiązanie dylematów sądownie, a strony sporu potrzebują pomocy adwokata. Rozdzielić należy wyposażenie mieszkania, a niekiedy całe nieruchomości, jakie były w posiadaniu małżonków. Rzecz jasna, bardzo trudny jest podział majątku po rozwodzie idealnie po połowie i w sprawiedliwy sposób, dlatego sprawa jest tym bardziej skomplikowana.

Zawsze na pomoc w takich kwestiach możecie liczyć, jeśli zgłosicie się do kancelarii adwokackiej Dominika Filipa – jesteśmy do Waszej dyspozycji. Możecie również pytać o wszelkie wątpliwości dotyczące podziału majątku po rozwodzie, wypełniając formularz ze strony internetowej. Warto także poszukać przydatnych informacji na prowadzonych przez kancelarię adwokacką blogach. Polecamy serdecznie, aby korzystać z doświadczenia i wiedzy adwokata Dominika Filipa.

Podział majątku po rozwodzie – o czym należy pamiętać

Rozpad małżeństwa często oznacza – wbrew pozorom – dopiero początek trudności. Najpierw trzeba przeprowadzić postępowanie rozwodowe, gdyż jest to jedyny sposób na formalne zakończenie małżeństwa. Potem należy zająć się podziałem majątku wspólnego. Każdy małżonek ma prawo żądać swojej części – w tym spłaty jej równowartości.

Podział majątku Gdynia, Gdańsk, Sopot

Podział majątku po rozwodzie – Sopot i Gdańsk są miastami, gdzie coraz częściej spotyka się takie sprawy – może nastąpić na mocy orzeczenia sądu lub umowy zawartej przez byłych małżonków. Przy czym drugie z tych rozwiązań spotykane jest tylko wówczas, gdy małżonkom uda się dojść do porozumienia w kwestii sposobu podziału. Natomiast w czasie trwania postępowania dotyczące podziału majątku po rozwodzie – Sopot jest jednym z miast, gdzie bez większego problemu można skorzystać z profesjonalnej pomocy mediatora – możliwe jest przeprowadzenie mediacji i zawarcie ugody.

W przypadku brak porozumienia dotyczącego podziału majątku – Gdańsk to miejsce, w którym prawnicy coraz częściej zajmują się takimi sprawami – konieczne jest wszczęcie postępowania sądowego, a mówiąc dokładniej cywilnego postępowania nieprocesowego o podział majątku wspólnego. W sprawie tej sąd ustala na jakich zasadach byli małżonkowie mają podzielić się swoim majątkiem. Warto pamiętać, że nie zawsze musi to być podział dokładnie po połowie.

Podział majątku po rozwodzie Gdynia, Gdańsk, Sopot

Dlatego do podziału majątku po rozwodzie – w Gdyni, Gdańsku czy w jakimkolwiek innym mieście Polski – warto się naprawdę solidnie przygotować. Zawsze należy przedstawić precyzyjną propozycję podziału. Im więcej majątek jest wart, tym dokładniej należy ją opracować – także pod kątem, przynajmniej orientacyjnej, wyceny poszczególnych składników majątku. Może być to bardzo pomocne przede wszystkim przy określaniu ewentualnych spłat pomiędzy rozwiedzionymi. Poza tym każda z propozycji musi zostać solidnie uzasadniona.

Dlatego w sprawach dotyczących podziału majątku bardzo istotną kwestią może okazać się pomoc adwokata specjalizującego się w sprawach rodzinnych, który swoją wiedzą i doświadczeniem pomoże przeprowadzić postępowanie o podział majątku wspólnego jak najlepiej chroniąc interesy swojego klienta. Tym bardziej, że rzadko kiedy tego rodzaju sprawy należą do prostych i nie sprawiających większych trudności.

Więcej informacji na temat podziału majątku po rozwodzie można znaleźć na blogu >>

Zapraszam też do lektury wygranych kazusów >>

Zapraszam do kontaktu +48 58 551 59 95

4 + 9 =

Wybierz adwokata