Odszkodowania Gdańsk

Potrzebujesz pomocy dobrego adwokata?

Kancelaria adwokacka Dominika Filipa z Sopotu prowadzi sprawy sądowe, a także udziela porad prawnych przez Internet w zakresie odszkodowań. Jeśli poszukujesz adwokata, który zajmie się Twoją sprawą, a mieszkasz w Sopocie, Gdańsku, Gdyni lub innej miejscowości w okolicach Trójmiasta, to dobrze trafiłeś, bo możesz liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

W życiu każdego z nas może zaistnieć wiele okoliczności, w których pojawi się pytanie, czy należy się nam odszkodowanie lub zadośćuczynienie z powodu poniesionych strat. Mogą to być straty różnego rodzaju, zarówno materialne, jak i np. wizerunkowe lub zdrowotne.

Sprawy o odszkodowanie dotyczą np. kwestii pomyłek lekarskich, wypadków, czy wykorzystywania wizerunku bez wiedzy danej osoby. Ustawodawca oczywiście przewidział takie przypadki, a to, jak należy postępować w konkretnych sytuacjach, znajdziemy w obowiązujących aktach prawnych. Nie musicie jednak samodzielnie zajmować się ich analizą – wystarczy skorzystać z profesjonalnych usług kancelarii adwokackiej, która rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

W każdym z powyższych przypadków możesz liczyć na pomoc adwokata Dominika Filipa. Wystarczy, że odwiedzisz jego kancelarię adwokacką w Sopocie lub też zgłosisz chęć uzyskania pomocy prawnej przez Internet, a będziesz mógł skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia, gdyż odszkodowania są jedną ze specjalizacji kancelarii.

Odszkodowanie i zadośćuczynienie – podstawowe informacje

Każdy, kto wyrządził drugiemu szkodę jest odpowiedzialny do jej naprawienia. Jest to podstawowa zasada prawa zobowiązań, na mocy której poszkodowany ma prawo domagać się odszkodowania i zadośćuczynienia. Jednak nie oznacza to, że poszkodowany może liczyć na odszkodowanie czy zadośćuczynienie niejako automatycznie, bez podejmowania jakichkolwiek dodatkowych czynności. Wręcz przeciwnie – w większości przypadków konieczne jest zainicjowanie postępowania sądowego przeciwko sprawcy szkody.

Odszkodowania Gdańsk, Sopot

Dochodzenie odszkodowań – Gdańsk jest ciekawym przykładem miasta, gdzie coraz częściej poszkodowani uzyskują należne im odszkodowania – najczęściej obejmuje dwa etapy. W pierwszym z nich poszkodowany wzywa sprawcę do dobrowolnej wypłaty należnych mu świadczeń, w ściśle określonym terminie, wynoszącym przykładowo dwa tygodnie. Jeżeli sprawca szkody nie zastosuje się do tego wezwania, wytacza się sprawę przed sądem. Dlatego odszkodowania – Gdańsk i pozostałe miasta Wybrzeża nie są tu wyjątkiem – to tak trudne i złożone zagadnienie, przeważnie wymagające prawnika wyspecjalizowanego w tego rodzaju sprawach.

Otóż zawsze podczas takich spraw należy wykazać przed sądem szereg okoliczności, świadczących zarówno o tym, że dana osoba rzeczywiście dopuściła się zdarzenia powodującego szkodę, jak i jest temu winna. Dochodzenie odszkodowań – Gdańsk bądź Gdynia czy Sopot często zdarzają się sprawy, których sprawcami są turyści, co z kolei niekiedy dodatkowo utrudnia przebieg postępowania – zawsze wymaga także jasnego określenia czego dokładnie domaga się poszkodowany.

Dochodzenie odszkodowań Gdańsk, Sopot

Dochodzący odszkodowania ma dwie podstawowe możliwości: ubiegać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Pierwsze z tych świadczeń ma zrekompensować wszelkie straty majątkowe poszkodowanego, drugie zaś cierpienia związane z danym zdarzeniem – np. ból związany z koniecznością przejścia operacji chirurgicznej po wypadku samochodowym.

Dochodzenie odszkodowań – Gdańsk czy inne miasta portowe mogą stanowić tu świetny przykład – zawsze polega na dążeniu do pełnego zrekompensowania strat, jakie poniósł poszkodowany. Jeżeli stracił on np. niezwykle cenny jacht, sprawca ma obowiązek zwrócić mu jego pełną wartość. Stąd tak istotną kwestią jest wycena – wyrażona w dokładnej sumie pieniędzy – strat i cierpień, jakich doznał poszkodowany w wyniku działania lub zaniechania sprawcy. Tak obliczona kwota wyznacza sumę odszkodowania i zadośćuczynienia o jaką poszkodowany ma prawo się ubiegać.

Więcej informacji odnośnie odszkodowań za poniesione straty można znaleźć na blogu >>

Zapraszam też do lektury wygranych kazusów >>

Zapraszam do kontaktu +48 58 551 59 95

8 + 14 =

Wybierz adwokata