Nieruchomości uregulowanie stanu prawnego Gdańsk

Potrzebujesz pomocy dobrego adwokata?

Adwokat Dominik Filip na co dzień pomaga przy rozwiązywaniu problemów prawnych w Sopocie, Gdyni oraz w Gdańsku. Stan prawny nieruchomości bardzo często musi być uporządkowany. Zdarza się, że nieruchomość nie ma księgi wieczystej lub w księdze są nieaktualne dane. Kancelaria w Sopocie może poprowadzić rozmowy negocjacyjne lub przygotuje odpowiedni wniosek do sądu. Procedura sądowa często jest bardzo skomplikowana, dlatego warto powierzyć sprawy profesjonaliście.

 

Zasiedzenie nieruchomości Gdańsk, Sopot

Występują takie sytuacje, kiedy ktoś korzysta z nieruchomości, domu, mieszkania, garażu, terenu, przez bardzo długi czas, nie będąc właścicielem. Pojawia się wówczas pytanie z czasem może przejąć prawo własności. Okazuje się, że kodeks cywilny przewiduje taką ścieżkę objęcia własności. Może do tego dojść w dobrej lub złej wierze. Adwokat Dominik Filip może pomóc ocenić, czy są spełnione przesłanki do zasiedzenia nieruchomości. Do sformalizowania takiego stanu rzeczy konieczne jest postępowanie sądowe. Adwokat Gdańsk przeprowadzi sprawę dotyczącą zasiedzenia przed odpowiednim sądem. Zachęcamy do skorzystania z konsultacji w kancelarii Sopocie lub Gdańsku. Możliwe są też konsultacje online, telefonicznie lub poprzez wideo rozmowę.

Podział nieruchomości Gdańsk, Gdynia, Sopot 

Adwokat Dominik Filip bardzo często prowadzi sprawy o podział nieruchomości, jest to tak zwane zniesienie współwłasności. Może być tak że dwie osoby kupiły na spółkę mieszkanie, albo razem je odziedziczyły w spadku. Jedna osoba potrzebuje środków pieniężnych, ale druga nie ma chęci sprzedaży. W przypadku braku porozumienia, można taką sprawę przeprowadzić przez sądu i wymusić spieniężenie udziału. Kancelaria Dominik Filip może pomóc w negocjacjach lub skierować sprawę do właściwego sądu w Trójmieście.

 

Pomoc prawna Gdańsk, Sopot 

Kancelaria prowadzi również sprawy dotyczące bezumownego korzystania z nieruchomości. Gdy ktoś wykorzystuje twoją ziemię lub budynek bez zgody, właściciel może żądać z tego tytułu odpowiedniego wynagrodzenia, nawet jeżeli nie była w tym zakresie zawarta żadna umowa. Niekiedy potrzebna jest również prawna pomoc, aby się pozbyć takiego nielegalnego posiadacza. Bywa też tak, że konieczne jest przymuszenie do zwrotu środków wynikających z nakładów poczynionych na czyjąś nieruchomość. Adwokat Dominik Filip pomaga również w sprawach służebności przesyłu, gdy bez konkretnej umowy teren jest wykorzystywany przez obcy podmiot. Zapraszamy do kancelarii w Sopocie lub Gdańsku.

Więcej informacji na temat prawa dotyczącego nieruchomości można znaleźć na blogu >>

Zapraszam też do lektury wygranych kazusów >>

Zapraszam do kontaktu +48 58 551 59 95

8 + 8 =

Wybierz adwokata